רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון

 

רשלנות רפואית במהלך הריון עלולה להוביל לתוצאות קשות מאוד עבור האם ובני ביתה וגם עבור התינוק החדש במשפחה. כל הריון מחייב במעקב צמוד של רופא מוסמך ובעל ניסיון אשר מפנה את היולדת לבדיקות שמטרתן להעיד על מצב בריאותה. מדובר בבדיקות שגרתיות (לחץ דם ומשקל) ובדיקות מיוחדות לנשים בהריון (אולטרטסאונד). רופא כזה צריך לדעת לקבל החלטות בזמן אמת ולדעת להגיב להתפתחויות בלתי צפויות. תביעת רשלנות רפואית בהריון מכונה "הולדה בעוולה" ונובעת מהטענה שניתן היה למנוע לידת תינוק שיסבול כל חייו אילו היה בידי ההורים מידע מספיק לגבי העתיד הצפוי לעובר, הם היו עשויים לבקש הפסקת הריון. תינוק הסובל משיתוק מוחין, תסמונת דאון וכו'.

מהו הריון בסיכון

הריון בסיכון הוא הריון שבו בריאות היולדת אינה תקינה לחלוטין ויש בכך פתח לאיום על מצב העובר. מדובר בנשים שסובלות מלחץ דם גבוה או ממחלות כלי דם וכליות. במצב כזה המעקב אחרי ההריון יהיה צמוד יותר ויכלול יותר בדיקות במטרה להביא להריון תקין. יש לפנות לצוות הרפואי אם מזהים סימנים מדאיגים של בחילות והקאות, דימומים, בעיות בהפרשות ונפיחויות. חוסר טיפול בבעיות מסוג זה עלול להוביל לתוצאות חמורות ולמחלות כמו רעלת הריון, סוכרת הריונית, אנמיה ומחלות נוספות. מחסור בטיפול מתאים יכול להיחשב לרשלנות רפואית בהריון.

מהי רעלת הריון

מדובר במחלה הפוקדת נשים בהריון החל בשבוע ה-20 וזאת כתוצאה מלחץ דם גבוה והיווצרות חלבון בשתן. היא מאפיינת בין היתר נשים עם לחץ דם גבוה, בעיות השמנה ומחלות כליות. חשוב לאתר את המחלה מוקדם ככל האפשר ולטפל בה כדי למנוע הידרדות במצב העובר ואף מותו וכן הידרדרות במצב היולדת. במצבים מסוימים יש לאשפז את היולדת ולטפל במחלה באמצעות תרופות להורדת לחץ הדם וזריקות מגנזיום סולפט. במקרים מסוימים רעלת ההריון תוביל ללידה מוקדמת של פג באיזור השבוע ה-37.  יש להיערך למצב זה ולתת ליולדת את כל המידע הנחוץ לה כדי שתקבל החלטה אם להסכים להליך של ניתוח קיסרי במקרה הצורך.

לפרטים נוספים לחץ כאן

רשלנות רפואית בהריון

התגובות סגורות