רשלנות רפואית בהיריון

רשלנות רפואית בהיריון

תקופת ההריון נחשבת לאחת התקופות המרגשות ביותר בחייה של האם לעתיד, אך רשלנות רפואית בהריון עשויה לסבך את התמונה עבור האם והמשפחה. במהלך תקופת ההריון על הרופא המטפל לשלוח את האם לסדרת בדיקות מקיפה ולבחון את הבדיקות בקפידה.

 מהי תביעת רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית נובעת מטענותיה של האם כי היה ניתן למנוע את הסבל של העובר אם היה ניתן לה מידע רב לאחר הבדיקות. עורך דין מומחה כמו דוד שרים יכול להוביל תביעה בגין רשלנות רפואית לטובתה של האם. בשל העובדה כי ניתן למצוא כיום לא מעט עורכי הדין בתחום חשוב מאד לשכור את שירותיו של מומחה. על מנת לעשות זאת יש להתחיל במחקר מקיף הכולל חיפוש באינטרנט.

 סיטואציה בה האם נמצאת בסיכון משפיעה על חיי האם והעובר

סיטואציה בה האם נמצאת בסיכון משפיעה על חייה וגם על החיי העובר. סיטואציה בה האישה סובלת מלחץ דם גבוה או מחלת כליות עשויה לסכן את חיי העובר. במצב בו הרופא מבחין כי עשויה להתפתח מחלה הרי תפקידו לשלוח את האישה לסדרת בדיקות ולעקוב אחר מצבה. במידה והרופא מזהה סימנים חשודים הרי יש להפנות להתייעצות עם מומחים.

רעלת הריון עשויה להשפיע על מצב האם והעובר

אחת המחלות אשר עשויות לפקוד את האישה במהלך ההיריון היא רעלת הריון. המחלה מופיעה החל מהשבוע העשרים ומאופיינת בלחץ דם גבוה והיווצרות של חלבון בשתן. במטרה למנוע סיבוכים שונים חשוב מאד לעקוב אחר המחלה ולמנוע הידרדרות של האם והעובר. לעיתים יש החמרה במצב ויש לאשפז את האם ולהעניק לה את הטיפול המתאים. סיבוך של רעלת הריון עשוי להוביל את האישה ללידה מוקדמת.

 הרופא צריך לעדכן את האם בכל שלב בלידה

על  הרופא לעדכן את האם בכל המתרחש בלידה. סיטואציה של רשלנות רפואית עשויה להתרחש במצב בו הרופא לא עדכן את האישה באשר לסיבוכים שונים ואז עשויים להתרחש מהלכים אשר ישפיעו על מצבה של האם. אותם מצבים יהוו עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית בהיריון

התגובות סגורות