מציאת עבודה | המדריך המהיר למשתמש

מציאת עבודה – משימה אפשרית בהחלט

אנשים רבים נשארים במקום העבודה שלהם מסיבה אחת עיקרית. אלה לא התנאים הנהדרים או המשרה המספקת, וגם לא העניין או התחושה שהם לומדים בכל יום משהו חדש. הם פשוט חוששים מהרגע שבו יעדכנו את קורות החיים שלהם ויהפכו באופן רשמי למחפשי עבודה. בזמן שחבריהם מחפשים עבודה במשך חודשים ארוכים, נדמה להם שהחלק המשמעותי יותר בתהליך הזה – מציאת עבודה טובה ומספקת – הוא בלתי אפשרי. בפועל, זה לא באמת נכון.

שיווק עצמי

מציאת עבודה שמתאימה לכם באמת

כדי למצוא עבודה טובה שנכונה לכם, לכישורים שלכם וליעדים האישיים שהצבתם לעצמכם, כדאי לעצור ולהבין מה אתם בעצם מחפשים. האם נכונה לכם משרה ניהולית? האם אתם זקוקים למידה רבה יותר של חופש או סמכויות רבות יותר? אילו עבודות רלוונטיות לקורות החיים שלכם, לניסיון המקצועי ולהשכלה האקדמית? מתוך האפשרויות הללו, איזו משרה נשמעת לכם יותר מעניינת? איפה תקבלו תנאים טובים יותר? איפה שעות העבודה נוחות לכם יותר?

חיפוש עבודה בכל הערוצים האפשריים

אחרי שהשבתם על כל השאלות שהזכרנו וזיהיתם את הכיוונים הנכונים עבורכם, אתם מוכנים לגשת למשימה הבאה: שליחת קורות חיים. יש לא מעט פלטפורמות זמינות, רובן מקוונות כמובן, ובהחלט כדאי לכסות את כולן. הסיבה הפשוטה היא שמעסיקים שונים בוחרים בערוצים שונים, ואם תרצו להכיר מגוון רחב יותר של אפשרויות, תצטרכו להיות בכל מקום. במילים אחרות, חוץ מאתרי חיפוש עבודה כדאי להתחבר לקבוצות רלוונטיות בפייסבוק, לפתוח פרופיל מקצועי בלינקדאין וגם לשלוח את קורות החיים לחברים ולמכרים. מי יודע, אולי בארגון שבו עובד אחד החברים הטובים שלכם מתפנה משרה שתפורה למידותיכם?

הגיעו מוכנים לראיון העבודה

קורות החיים שלכם הגיעו אל מנהלי הגיוס והמעסיקים הפוטנציאליים, ואתם מקבלים הזמנה לראיון עבודה. עד כאן הכול נשמע פשוט למדי, אבל אל הריאיון הזה כדאי להגיע מוכנים. למדו את השטח, הכירו את המעסיק הפוטנציאלי טוב יותר ואם יש לכם קשרים בחברה רצוי לקבל קצת יותר פרטים על המשרה או על מי שמאייש אותה היום (אם יש עובד כזה). כך תגיעו אל הריאיון כשאתם יודעים מי האדם שנמצא מולכם, למה אתם באמת רוצים את המשרה הזו – ולמה אתם המועמדים הטובים ביותר שהמראיין שלכם יוכל למצוא.

לא לשכוח – אתם עדיין עובדים

בהנחה שלא התפטרתם ממקום העבודה הנוכחי שלכם, נסו לתאם את ראיונות העבודה לשעות הקצה כדי להימנע מהברזות וחיסורים. בנוסף, בזמן שאתם במשרד, התמקדו בעבודה שעל הפרק. בין אם הבוס שלכם יודע שאתם עוזבים ובין אם לא, זה לא הזמן לשרוף גשרים וליצור אווירה שלילית. לא רק שהמעסיק שלכם הוא ממליץ פוטנציאלי בעתיד, לעולם אין לדעת מתי תיפגשו שוב – ורצוי שתשאירו רושם חיובי עד כמה שאפשר. תוך אימון אישי שיטיס אתכם במעלה הקריירה.

התגובות סגורות