מהו מיחזור משכנתא

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים כבר הבינו כי על מנת שהם יוכלו לרכוש דירה – עליהם לקחת משכנתא בסכומים שונים, בעוד שבשל הביקוש עבור משכנתאות: בנקים מסחריים מציעים שלל מסלולי הלוואה בריביות משתנות ללקוחות הבנקים.

עם זאת ישנן אנשים שכבר לקחו בעבר משכנתא לרכישת דירה עליה הם עדיין משלמים, וכעת הם לא עומדים בתנאים, הם אינם מצליחים לעמוד בהחזרים, כמו גם שישנם מקרים בהם דווקא סכום כסף שהגיע אל לוקח המשכנתא כמו גם שינוי כלכלי לטובה: כולם ואחרים מובילים לצורך במיחזור משכנתאות.

מחזור משכנתא

שחף משכנתאות – מחזור משכנתא

אבל מה צריך לדעת על מיחזור משכנתא?

מיחזור משכנתא הינו תהליך שמתאים למי שכבר לקח משכנתא ראשונה מהבנק וכעת הוא רוצה לשנות את התמהיל שלה. תהליך זה כולל חישוב מחדש של הדרך לשלם את ההלוואה הגדולה הזאת שנלקחה מהבנק לצורך רכישת דירה, כמו גם שהוא מציע מסלולים שונים של משכנתאות ומחזור המשכנתא כך שהיא תתאם למצב הפיננסי של הלקוח.

כיום ישנם שלל מסלולים חדשים שמציעים הבנקים למשכנתאות אשר יכולים להיות אטרקטיביים יותר לבעלי דירות שכבר קיבלו משכנתא, אך כעת רוצים לבצע שינוי מהותי בדרכי ההחזר, גודל סכום ההחזר החודשי, בחירת צורת הריבית אותה ישלמו לוקחי המשכנתא, ועוד.

כיצד מבצעים מיחזור משכנתא?

מיחזור משכנתא מבצעים כפי שהזכרנו, כאשר רוצים לצבע החזר חודשי נמוך או גבוה יותר  מן הרגיל, תוך בחירת תכנית תשלומים המתאימה יותר למצבו הכלכלי של לוקח המשכנתא. בכך אפשר להבטיח איכות חיים טובה יותר גם בהווה וגם בעתיד.

את בחירת המסלול הנכון חשוב לבצע תוך ייעוץ של יועץ משכנתאות על מנת שזה יוכל לסייע לכם לבחור במסלול הנוח ביותר עבורכם.
כדי לבצע מיחזור משכנתא בצורה נכונה – חשוב בתחילה להכיר את המסלולים השונים להלוואות, כמו גם את התנאים והתאמתם למצבכם הכלכלי.
כיום רבים בוחרים ביועצי משכנתאות על מנת לבחור את המסלול הטוב ביותר, תוך חסכון בעלויות כמו גם התאמה של החזרים חודשיים למצב הכלכלי הנתון.
בכך אפשר להעלות את איכות החיים לבצע החזר הלוואה בצורה נוחה יותר ובכלל להיות מאורח חיים יעיל יותר, עד לסיום התשלומים על הדירה.

למידע נוסף: מיחזור משכנתא

נכתב בשיתוף עם חברת קידום האתרים

 

התגובות סגורות